Lubię zmarszczki

“Nic co słodkie, nie może być złe”

Autorem tego mocno nieaktualnego twierdzenia jest Awicenna, perski lekarz, który  w swoim “Kanonie medycyny” opisuje ok. 650 różnych leków sporządzonych na bazie cukru!! Taki pogląd panował prawie 1000 lat temu, tymczasem dzisiaj już wiemy, że cukier szkodzi w każdej postaci, a szczególnie w nadmiarze.

Przez cukier starzenie nabiera tempa i raczej pewne jest, że skracamy sobie życie, choć część z nas wciąż naiwnie poszukuje wymówek, by nie odstawiać słodkich przyjemności. Oficjalnie o cukrze mówimy “biała śmierć” i rzeczywiście zabija powoli i podstępnie.

Odstawić biały cukier? No tak! Ponieważ to najtańsze i najlepsze co można dla siebie zrobić ze względów zdrowotnych i urodowych także.

Produkty przemiany glukozy uszkadzają tkanki i niestety tysiące złotych mogą okazać się nie przydatne, aby cofnąć takie zmiany. Wiele wstrzykniętych wypełniaczy rownież nie. Wiele kobiet, decyduje się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie mając świadomości, że bez zmiany nawyków żywieniowych i wstania z kanapy i tak niewiele czasu zyskują.

Starzejemy się wszyscy, ale im więcej cukru białego w diecie, używek, zanieczyszczonej żywności, tym skóra gorzej wygląda i jest mniej podatna na zabiegi pielęgnacyjne.

Skóra jest jedynie tym co nosimy na zewnątrz, “przykrywka”, organ zewnętrzny, niestety narządów wewnętrznych wypełniaczmi ostrzyknąć nie można. A one wszystkie dosłownie sztywnieją, tracą elastyczność, ulegają stłuszczeniu, zanieczyszczeniu przez złogi produktów przemian cukrowego i nie tylko cukrowego jedzenia.

Napięta buzia i gładka twarz przy miażdżycowych tętnicach i zbliżającym się zawale? Żeby atrakcyjniej podczas koronarografii wyglądać?

Wzrost świadomości, zdrowszy styl życia pozwolą w naturalny sposób podtrzymać piękno starzejącej się skóry i zapewnią dobre samopoczucie. A dobre emocje wypisane na twarzy; bezcenne.

Jestem zwolenniczką zabiegów medycyny estetycznej, uwielbiam możliwości jakie nam daje, szczególnie po ciąży, porodzie i schudnięciu jest co naprawiać.

Mamy mnóstwo coraz skuteczniejszych metod cofania procesów starzenia się, ale martwi mnie niewłaściwa sekwencja i kolejność ich wykonywania, szczególnie jeśli wybierają je młodsze kobiety.

Głęboko wierzę, że moja dorosła już córka nie pójdzie tą drogą na skróty do chorób i przedwczesnej starości. Że wybierze jednak zdrowe nawyki, które jedynie uzupełni nowinkami estetycznymi jeśli zechce. Bo świat wokół niej wariuje, a zachwiać młodym człowiekiem łatwo.

Za wcześnie, za szybko, za dużo, a w medycynie estetycznej, żeby wciaż efekt był estetyczny; są poważne ograniczenia i limity.

Bez zdrowego stylu życia docierasz na metę możliwości znacznie szybciej, a tam nie ma już nic więcej do zaproponowania.

Przyglądam się na ulicy “zacukrzonym” przechodniom, z opuchniętymi twarzami, zatrzymanymi płynami i workami pod oczyma. Tu botoks nie pomoże. Ale zmiana nawyków żywieniowych i codzienny spacer po parku już jak najbardziej tak.

Każdy ma wybór, to fakt ale bądźmy chociaż trochę bardziej tych wyborów świadomi. Ja jestem za rozwagą i harmonią w działaniu, choć i mnie czasem skusi zapach drożdżówki z serem i kruszonką, burger albo piwko. Jednak uważam, że codzienne grzeszki, brak aktywności i dodatkowe trucie się nikotyną czy alkocholem nie wchodzi w grę. To powolne niszczenie siebie.

Cieszę, się że odstawiłam cukier i palenie dawno temu. Cieszę się, że nie choruję, że osłabła moja alergia, że nic mnie nie boli i cieszyłabym się jeszcze bardziej gdyby np. cukrzyca siała mniejsze spustoszenie wśród Polaków. Ale każdy jest odpowiedzialny za swój wybór i w konsekwencji zdrowie.

Ja na ostrzykiwanie mam jeszcze czas, chociaż nie wiem czy się kiedyś na to zdecyduję.

Lubię zmarszczki. Na spokojnej twarzy wyglądają najpiękniej.

Szczególnie  kiedy otaczają błyszczące, szczęśliwe oczy. Zadowolenie i inne dobre emocje nadają zmarszczkom zupełnie inny kształt, a taki ciężko podtrzymać w chorobie i bólu.

Medycyna przeciwstarzeniowa nie oznacza braku zmarszczek tylko starzenie się w dobrej formie.

Dbajcie o siebie mądrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

15 + sześć =

Do góry strony
%d bloggers like this: