Stomatologia estetyczna

Uśmiech na codzień odzwierciedla stan naszego umysłu ☺

Ale jak tu się uśmiechać lub wręcz szeroko roześmiać kiedy mamy kompleksy?

Nasze ząbki mogą mieć nieestetyczny kolor lub kształt, mogą być starte lub mieć odsłonięte szyjki i korzenie. O próchnicy już nie wspomnę.

Do tego jeszcze dodajmy wadę zgryzu np. stłoczenia czyli nachodzenie na siebie zębów albo odwrotnie: diastemy, tremy międzyzębowe, lub częściowy albo całkowity brak zębów.

Zastanowimy nad możliwościami współczesnej stomatologii, tak aby każdy mógł się uśmiechać zawsze, do wszystkich, kiedy tylko zechce.

Bo śmiech to zdrowie: dzięki śmianiu się żyjemy dłużej, bo obniża napięcie nerwowe, uśmiech poprawia nasze relacje z otoczeniem, zmienia naszą gospodarkę hormonalną co w kontekście starzenia się organizmu jest potężną bronią!

Należy po nią sięgać możliwie jak najczęściej.

Możliwości stomatologii w tym stomatologii estetycznej są ogromne. Niektóre rozwiązania są dość kosztowne, jak np. licówki porcelanowe.

Przed

Po

Ale efekt kosmetyczny jest niesamowity. Zmiana koloru, kształtu, długości, wypukłości zębów daje diametralną różnicę.

Inne nieco tańsze rozwiązania, zachęcają jednowizytowym wykonaniem. Do nich należą licówki kompozytowe, które mogą być potraktowane jako tymczasowe.

Zdjęcie powyżej jest wykonane w trakcie zabiegu i przed licówkami w łuku dolnym. Widać znaczną różnicę kolorystyczną między łukiem dolnym a górnym.

Tak dużą zmianę jesteśmy w stanie uzyskać na jednej wizycie. To możliwe.

Póki mamy własne, zdrowe korzenie – możliwości leczenia nie kończą się tylko na ekstrakcji i protezie akrylowej. Często są inne rozwiązania,  które warto rozważyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + cztery =