Opowiem Ci o mnie

“Opowiem Ci o mnie” to tytuł jednej z moich ulubionych płyt.

Jestem Aga. Kobieta, mama 19 -letniej córki, sportowiec-amator, pasjonat zdrowego życia i pięknie wyglądającego talerza.

Ambitny stomatolog z dyplomem medycyny przeciwstarzeniowej. Lekarz medycyny estetycznej i uczeń medycyny wschodu.  Kocham książki. Uwielbiam czytać. Najlepiej kilka pozycji jednocześnie. To jest moje IKIGAI, to moje flow.

Lubię gotować i jeść ☺ Moje kubki smakowe zaakceptowały kuchnię naturalną lub minimalnie przetworzoną. A zdarzało się w przeszłości, bardzo błądzić kulinarnie. Aktualnie po zjedzeniu słodkiego/rafinowanego, tłustego/zwierzęcego lub naszpikowanego chemicznie : konserwantami, barwnikami, wzmacniaczami smaku itp; zaczynam chorować.

Wam też życzę,  żeby wasze ciało tak stanowczo mówiło “nie” dla śmieci,  którymi się niestety większość populacji karmi.

Lubię eksplorować świat muzyczny i filmowy. To bardzo odprężające zajęcia. Można by je podciagnąć pod efekty muzyko i kinoterapii. Szczegolnie jeśli trafiam na coś niszowego i mało dostępnego. Uczta. Jak wiadomo relaks jest bardzo istotny w procesach przeciwstarzeniowych i zachowaniu zdrowia.

Codziennie uczę się czegoś nowego. Moje klucze to : sprawdzanie, próbowanie, analizowanie, wprowadzanie do dnia codziennego i dzielenie się spostrzeżeniami. Tak jest fajnie.?

Ten blog dla mnie jest czymś w rodzaju zeszytu z notatkami. Zeszyt jest ciągle uzupełniany. Do starszych tematów dopisywane są nowe, według mnie istotne informacje. I tak jak na studiach wszystkim pożyczałam swoje notatki, a nie zawsze oddawali, tak teraz “pożyczam” Wam.

Zajmiemy się procesami starzenia i metodami ich spowalniania. Będziemy przyglądać się temu tematowi wieloaspektowo; medycznie, kulinarnie, sportowo, relaksacyjnie.

Sprawdzimy, w jaki sposób pęd życia, stres, zewnętrzne naciski, zanieczyszczenia środowiska wpływają na utrzymanie zdrowia, młodego wyglądu i harmonijnej osobowości.

Będą  nowinki, wpisy motywacyjno -wspierające i dłuższe artykuły. I to nie tylko powielane  z mądrych ksiąg medycyny zachodu i wschodu, bo wszystko co napiszę istnieje w moim życiu, choć z potknięciami czasem? Bo czy można odmawiać sobie wszystkiego? Można. Ale po co?

Będę szukać inspiracji i wiedzy na całym świecie. Medycznej. Mocno zaargumentowanej.

CHĘTNIE więc umieszczam produkty zgodne z moimi przekonaniami, o których wiedza jest oparta na medycznych publikacjach, poważnych podręcznikach, rozmowach z autorytetami  medycyny wschodniej i zachodniej i pasjonatami bardzo wnikliwie analizującymi w swojej branży.

Wszystkiego spróbowałam na sobie. Nie ścigam się i mam w nosie rywalizację z kimkolwiek. Robię to bo lubię ☺!

Razem jeśli chcesz będziemy przemierzać drogi między wschodem i zachodem.

Pamiętaj! Radykalne zmiany w stylu życia są stresujące, a stresować się nie chcemy.

Wprowadzaj je świadomie i na stałe. Tempo nie musi być zawrotne.

Zachęcam do poczytania i kontaktu?Aga ?

Jeden komentarz

  1. Wspaniale, Pani Agnieszko! Jestem pod wielkim wrażeniem i z radością będę śledzić Pani wpisy, sukcesy i dokonania. Co więcej, z przyjemnością niektóre z rad wprowadzam w życie 😉 Serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 13 =